Mikołaj 2021 – Jak było

Ho ho ho, to już dzisiaj zawitał do naszego sołectwa Św. Mikołaj z paczkami dla dzieci??? . I chociaż nie mogliśmy zorganizować przy tej okazji zabaw dla dzieci, to jesteśmy bardzo zadowoleni. ?Tak, zadowoleni, bo jeśli można użyć sportowego języka, pobiliśmy rekord ! Po paczki od św. Mikołaja zgłosiło się 71 dzieci z naszego sołectwa .?‍?‍?‍? Planowaliśmy mniej, ale jako Stowarzyszenie działające na rzecz całego sołectwa nie mogliśmy dopuścić do tego, żeby jakiekolwiek zgłoszone dziecko nie otrzymało paczki. I w trybie awaryjnym udało nam się ten cel osiągnąć. Dziękujemy przy tej okazji Burmistrzowi Woźnik, Panu Michałowi Aloszko za wsparcie finansowe.

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Dyrdy-Sośnica.

A salka przy Kościele pw. św. Jana Pawła II na przyjście dzieci, rodziców, dziadków i babć po paczki wyglądała tak.

W rolę „Św. Mikołajów” wcieliła się męska część Zarządu Stowarzyszenia.??

Odbiór paczek był zorganizowany wg określonego, znanego rodzicom harmonogramu, aby odbiór odbywał się w bardzo małym gronie. Przeważnie przychodzili rodzice z dziećmi. ?

Dzieci bardzo różnie reagowały. Jedne były lekko zawstydzone widokiem „Mikołajów” ? inne czasem ☺️nieśmiało „przybijały żółwika” ?

Czasem św. Mikołajowie, oprócz standardowego „czy dziecko było grzeczne ” (a wszystkie rzecz jasna BYŁY ?) prosili o zaśpiewanie kolędy. Urzekły nas dwa wykonania w duecie, śmiałe, melodyjne. Żałujemy tylko, że ich nie nagraliśmy, bo były naprawdę świetne ?? Wierzcie mi.

Przekrój wiekowy dzieci był bardzo różny…Ale to tylko nadawało kolorytu i jako Zarząd bardzo, bardzo nas cieszyło.

Przychodziły też same dzieci lub mamy, dziadkowie i babcie. Czasem prosiliśmy o wspólne zdjęcia z „Mikołajami” czy „p. Agnieszką z Zarządu. Cieszyła nas frekwencja, cieszyły roześmiane dzieci, zadowoleni rodzice i ich rodzice? .Myślę, że prawdziwy Św. Mikołaj byłby z nas wszystkich zadowolony. ???D Z I Ę K U J E M Y za wysoką frekwencję. Zarząd Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Dyrdy – Sośnica.

?
?
?
?‍?‍?‍?
?

Św. Mikołaju , będziemy na Ciebie czekali… za rok?