Galeria 2019 – DOŻYNKI 2019′

Dożynki 2019′ – 31 sierpień 2019 r.

Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę sierpnia odbyły się w Dyrdach Dożynki 2019′. Dzięki uprzejmości właściciela gruntu, w tym samym miejscu co w latach poprzednich. Plakaty zapraszające uczestników na Dożynki wyglądały tak :

Po raz kolejny okazało się jak wspaniali ludzie !!!! mieszkają w sołectwie Dyrdy-Sośnica. Panie upiekły ciasta, młodzi i dojrzali panowie zajęli się przywiezieniem i rozstawieniem parkietu, namiotu, ustawieniem i upiększeniem placu dożynkowego. WIELKIE DZIĘKI I BRAWA dla tych osób, bez których po prostu Dożynki…nie odbyły by się. Bez ich pomocy, pracy i zaangażowania. To wspólne dzielo ludzi dobrej woli z Sołectwa. Tak wyglądał początek :

Nasze Dożynki odwiedzili włodarze Woźnik i zaprzyjaźnieni przedstawiciele z innych sołectw. Witali ich przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Dyrdy – Sośnica i Sołtys, wspólnie organizujący Dożynki.

Przedtem, już tradycyjnie, odbyły się gry i zabawy ruchowe dla dzieci, w 2 kategoriach wiekowych : do 8-miu i powyżej 8 lat. Były bramki, można było rozegrać ad hoc mały meczyk piłkarski. Byli sędziowie, którzy mierzyli czas, a potem były nagrody dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii oraz pamiątkowe medale i po 3 małe nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników. Myślę, a właściwie jeteśmy przekonani , że dzieci były bardzo zadowolone. Zresztą zobaczcie sami…… Proszę popatrzeć jak dobrze wychowane są dzieci w Sołectwie, grzecznie ustawiające się po medale i nagrody. Żadnych przepychanek. Każdy wiedział, że medal i nagrodę dostanie. A dla nas największą nagrodą był ich uśmiech i zadowolenie. Dla osób, które te zabawy zorganizowały i prowadziły.

Gwiazdą wieczoru był parodysta Jacek Pietrzak. Popatrzmy chwilę na jego wcielenia sceniczne. Było wesoło i …śmiesznie…… Taki fajny wstęp…do tanecznej zabawy.

A potem były już tylko tańce ….do 1 w nocy przy świetnej muzyce zespołu INAKSHY. To były udane Dożynki. Udała się pogoda, frekwencja, wykonawcy i obsługa Dożynek…. Do zobaczenia za rok w ostatnią sobotę sierpnia 2020 roku……

Dożynki Dyrdy 2018′ zostały współfinansowane przez UM Woźniki i sołectwo Dyrdy-Sośnica.