Galeria 2017 – DOŻYNKI 2017′

DOŻYNKI 2017                      26 sierpień 2017

Tak zapraszaliśmy mieszkańców sołectwa….                                                           Dożynki 2017_3

 

 

A tak wyglądał plac Dożynkowy na dzień przed ….

ZABAWY  DLA DZIECI

Na szczęście … NIE PADAŁO ….. pogoda nam zdecydowanie sprzyjała…

Zaczęliśmy od konkursów zręcznościowych  dla dzieci …. około 16-tej. Dzieci w liczbie ponad 30 , zostały podzielone na dwie grupy wiekowe.   Konkurs przygotowały i prowadziły panie: Grażyna Puto, Kasia Sroczyńska i Agnieszka Szatan. Pomagał im jako sędzia mierzący czas i metry Leszk Mikołajczak.

Rywalizacja była straszliwa…. każdy chciał wygrać, uzyskać najlepszy wynik, jednocześnie pilnie śledząc wyniki swoich konkurentów. Pomagali rodzice. Doping widzów, kibiców, dzieci był niesamowity i ogłuszający.

Do końcowego zwycięstwa liczyły się wyniki z 3 konkurencji.

Po grach i zabaw … nastąpiło uroczyste otwarcie Dożynek Dyrdy 2017′

W międzyczasie Organizatorki gier zręcznościowych …. żmudnie podliczały wyniki z 3 konkurencji..

Ale na początek wręczone zostały nagrody w Konkursie wiedzy o SEJMIE RP, jako zakończenie, zwieńczenie wyjazdu w ramach Imprezy DZIECI W SEJMIE RP.

i nagrody w ramach konkursów zręcznościowych…

Na zakończenie tej części wszystkie dzieci w liczbie ok. 50 będące na Dożynkach Dyrdy 2017′ niezależnie czy występowały czy nie wystepowały w konkursach i niezależnie  od wieku .. otrzymały pamiątkowe medale :

A POTEM……

Zapowiedź i występ Gwiazdy wieczoru : Grzegorz Stasiak – radio FEST …. i innej małej „gwiazdy”. A mali widzowie… wsłuchani i … zaciekawieni , chyba im się podobało….

KONKURS KARAOKE

Poziom występów, emocje, doping wiernych fanów, fantastyczne interpretacje, przypominające i nie przypominające ..oryginałów,  fankluby, wspomnień dawnych czar… jak na festiwalu w Sopocie i Opolu.

Widownia oklaskami wybrała… zwyciężczynię ..  głównie dzięki niezwykłej interpetacji i ekspresyjnemu wykonaniu…

KONKURS TAŃCA

Nie mogło się obyć bez… konkursu tańca. Do oceny uczestników powołano profesjonalne jury z branży lub … z branż powiązanych z muzyczną.  Ile bylo emocji, piruetów, figur tanecznych… solo i w duecie…  oraz klasyka tańców:  tango, walc, rock and roll… kankan. Były brawurowe wykonania … z krokami dopasowanymi do rodzaju tańca…. były tez własne interpretacje. Radości i śmiechom nie bylo końca. Były figury dynamiczne, na granicy akrobatyki,  bardzo ekspresyjne i … spokojne. Jury dało się takze ponieść zabawie… i pokazało parę figur .. tańcząc w kółeczku.

Jury mialo trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie wybór padł na parę, która zdaniem jurorów najbardziej oddawała w każdym kolejny tańcu jego istotę, układ kroków i jego ekspresję. A zwycięzców nagrodzono wspaniałym pucharem.

A

TAŃCE DO PÓŁNOCY I …. 2 GODZINY DŁUŻEJ

Tańce uczestników Dożynek trwały do godz. 2 w nocy. Gdyby się dało… najwytrwalsi bawiliby się dalej….

Już zabawa się skończyła, każdy do swej chatki gnoł,

gnoł tam Karlik, gnoł tam Zeflik , gnoł tam…… jo……..

DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!!! 

 

Dożynki Dyrdy 2017′ były współfinansowane przez UM Woźniki.