Galeria 2017 – Biegi przełajowe – VII Bieg Papieski

Biegi przełajowe – VII Bieg Papieski

Tak, tak, to już VII Bieg Papieski organizowany przez parafię p.w. Św. Franciszka w Miotku, a 3-ci, który współorganizuje nasze Stowarzyszenie.

Trasa biegu liczy ok. 4 km, przebiega lasem i kończy się  metą przy kościele p.w. Św. Jana Pawła II w Dyrdach.

Ogłoszenie jest, meta jest, jury gotowe do pomiaru czasów ….. Startujemy.

Oto nasi bohaterowi. Zwycięzcy i pokonani, były łzy radości i zmęczenie, były uściski , przytulanie i wspaniała rodzinna atmosfera. Super. Tego się nie da opisać….  To trzeba zobaczyć.

Po biegu nasze wspaniałe animatorki zajęły się dziećmi, za które dusze swoje by oddały. Były, gry, zabawy, uśmiech, wesele i radość.

Ale wszyscy już czekali na dekorację Zwycięzców.  Nagrody wręczała Wiceprezes Stowarzyszenia p. Kasia Sroczyńska, a konferansjerkę podczas wręczania nagród prowadził członek Zarządu Andrzej Staron.

Były sportowe gesty i gratulacje dla rywali. Stowarzyszenie ufundowało  nagrody i okolicznościowe medale. Oprócz zwycięzców którzy dostali dyplomy za zajęcie premiowanych miejsc,  wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Tak więc żaden uczestnik biegu nie odszedł z pustymi rękami.

A oto zwycięzca w kategorii Open, uczestnik z najlepszym czasem biegu.

Po nabożeństwie, przy wspaniałej pogodzie zaczęła się zabawa taneczna dla dorosłych. Do tańca przygrywał zespół p. Bogusława Uliczki. Rozkręcała się na początku bardzo niemrawo, ale tego w historii tej imprezy jeszcze nie było. Skończyła się po …. 23. Trzykrotnie zespół był proszony o to, aby grać dalej.

Na „brukowanym” parkiecie  bawiło się świetnie, wesoło i hucznie ok. 20 tu mieszkańców.

Było wiele „nowych twarzy” tj. osób niedawno zadomowionych w Dyrdach i Sośnicy lub którzy spędzają tu weekendy , urlopy i wolny czas. To bardzo cieszy.

Do zobaczenia za rok !

Już dzisiaj zapraszamy na VIII Bieg Papieski.

VII Bieg Papieski był współfinansowany ze środków pozyskanych w ramach konkursu z Urzędu Gminy Woźniki.