Galeria 2018 – Biegi Przełajowe – VIII Bieg papieski

Galeria 2018 – Biegi Przełajowe – VIII Bieg Papieski 

…Tak..to już 8-my raz odbył się bieg papieski. To bieg wymyślony i organizowany przez parafię pw. św.  Franciszka z Asyżu.

W tym roku w jego organizację ponownie , już po raz czwarty włączyło się nasze Stowarzyszenie na rzecz erozwoju sołectwa Dyrdy-Sośnica. A patronatem i wsparciem objęły go Urząd Miasta Woźniki i po raz pierwszy Starostwo  Powiatowe w Lublińcu. Dziękujemy !!!

Plakaty wyglądały tak :

Trasa biegu pozostała niezmieniona i przebiegała tradycyjnie od Kościoła pw. św Franciszka z Asyżu w Miotku do Kościołą pw. św. Jana  Pawła II w Dyrdach.

Tak wyglądało przygotowanie trasy,  meta, podium  i miejsce zakończenia biegu i zabawy .. przed przybyciem biegaczy. Zanosiło się na deszcz….

 

Na szczęście nie padało i… wszystko znakomicie się udało.

**************************************

Po Biegu na zwycięzców czekały nagrody.

Puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Lublińcu, a na „bogate” nagrody „złożyli się”

  • Starostwo Powiatowe w Lublińcu
  • UM Woźniki
  • Stowarzyszene na rzecz rozwoju sołectwa Dyrdy – Sośnica

Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Woźniki p. Alojzy Cichowski!

Oprócz zwycięzców którzy dostali dyplomy za zajęcie premiowanych miejsc,  wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy u1czestnictwa. Tak więc żaden uczestnik biegu nie odszedł z pustymi rękami.

Konferansjerkę podczas wręczania nagród prowadziła Skarbnik Stowarzyszenia p. Grażyna Puto.

**************************************

A po biegu nasze wspaniałe animatorki zajęły się dziećmi, za które dusze swoje by oddały.

Były, gry, zabawy, uśmiech, wesele i radość.  I zaciętość, chęć wygranej…. KONKUROWANIE ZEW WSZYSTKICH SIŁ….. i UMIEJĘTNOŚCI !

**************************************

Po nabożeństwie, przy wspaniałej pogodzie zaczęła się zabawa taneczna dla dorosłych. Do tańca przygrywał zespół p. Bogusława Uliczki. Rozkręcała się na początku bardzo niemrawo, ale tego w historii tej imprezy jeszcze nie było. Skończyła się  …. późno. Wielokrotnie zespół był proszony o to, aby grać dalej.

Na „brukowanym” parkiecie  bawiło się świetnie, wesoło i hucznie ok. 20 tu mieszkańców.

Było wiele „nowych twarzy” tj. osób niedawno zadomowionych w Dyrdach i Sośnicy lub którzy spędzają tu weekendy , urlopy i wolny czas. To bardzo cieszy.

**************************************

A na koniec odbył się WSPANIAŁY POKAZ SZTUCZNYCH , który z zapartym tchem i przy wspaniałęj nastrojowej muzyce oglądali wpatrzeni w niebo ….szczęśliwi i zadowoleni … mieszkańcy sołectwa dyrdy – Sośnica i…. przybyli goście.

Zobaczmy film z tego pokazu :

https://www.facebook.com/100003656418935/posts/1392611614204039/

 

Do zobaczenia za rok !

Już dzisiaj zapraszamy na IX Bieg Papieski.

 

VIII Bieg Papieski odbywał się pod patronatem Starowstwa Powiatowego i był współfinansowany ze środków pozyskanych w ramach konkursu z Urzędu Gminy Woźniki.  

 

UWAGA ! Z uwagi na RODO nie możemy opublikować zdjęć z udziałem uczestników.